Sygnały transakcyjne

Strategia mechaniczna

W poniższych wpisach przedstawiamy aktualny skład i wyniki portfela akcyjnego prowadzonego w czasie rzeczywistym, na podstawie sygnałów kupna i sprzedaży generowanych przez nasz system – strategię mechaniczną Oszczędzaj na giełdzie.

Strategia generuje sygnały kupna jedynie podczas hossy na rynkach. W bessie nie generuje żadnych sygnałów, każąc cierpliwie czekać, aż na szeroki rynek powrócą wzrosty. Chroni to nasz portfel przed niepotrzebnymi stratami, a naszą głowę przed niepotrzebnym stresem.

W badanym okresie (ponad 10 lat) średnia roczna stopa zwrotu wynosiła od 10% do nawet 30%, w zależności od dopuszczalnych obsunięć kapitału związanych m.in. z szerokością stosowanego stop-loss’a oraz ilością spółek znajdujących się w portfelu.

Ten wynik jest wypadkową szybkiego cięcia strat oraz trzymania zysków. Strategię należy stosować w długim terminie, to znaczy przez okres co najmniej kilku lat. Pomimo, że w badanym przez nas okresie strategia przynosiła zyski – nie oznacza to, że tak będzie w przyszłości.

Prezentowany portfel prowadzimy aby udowodnić, że w długim terminie można regularnie i nieprzypadkowo zarabiać na giełdzie. Potrzebujesz do tego sprawdzonego systemu, planu transakcyjnego oraz dyscypliny i konsekwencji w stosowaniu się do zasad wynikających z tego planu.

Przygotuj własny plan transakcyjny

Jednocześnie przestrzegamy przed bezmyślnym kopiowaniem ruchów czy wybiórczym stosowaniem sygnałów. Zachęcamy Cię gorąco do samodzielnego przeprowadzenia backtest’ów i sprawdzenia na historycznych danych prezentowanych przez nas wyników.

Pamiętaj, że to Ty sam podejmujesz decyzje inwestycyjne i ponosisz za nie odpowiedzialność! Nigdy nie wierz internetowym guru (nawet nam!), zanim zdecydujesz się wyłożyć prawdziwe pieniądze na giełdę. Zawsze wszystko skrupulatnie sprawdzaj i zanim otworzysz jakąkolwiek pozycję na giełdzie – przygotuj wcześniej plan transakcyjny i stosuj się do zasad money management.

Portfel akcyjny LIVE dla subskrybentów newslettera

 Od stycznia 2022 nastąpiła zmiana, jak chodzi o kwestię publikacji sygnałów transakcyjnych ze strategii mechanicznej Oszczędzaj na giełdzieSą one dostępne tylko dla subskrybentów naszego newslettera i wysyłane mailowo. Dodatkowo subskrybenci otrzymują dostęp do naszego portfela akcyjnego LIVE. Na blogu będziemy publikować co jakiś czas otwarte dla wszystkich podsumowania.

Mirbud na ATH

Gdybyśmy mieli wytypować najsilniejszą spółkę kończącego się właśnie tygodnia – tytuł zdobyłaby spółka Mirbud, która wybiła właśnie swój szczyt wszechczasów.

Czytaj więcej »
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii Sky is the limit i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały transakcyjne w czasie rzeczywistym

Cotygodniowe sygnały transakcyjne i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 100% stopa zwrotu w 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.