Sygnały transakcyjne

Strategia mechaniczna

W poniższych wpisach przedstawiamy aktualny skład i wyniki portfela akcyjnego prowadzonego w czasie rzeczywistym, na podstawie sygnałów kupna i sprzedaży generowanych przez nasz system – strategię mechaniczną Oszczędzaj na giełdzie.

Strategia generuje sygnały kupna jedynie podczas hossy na rynkach. W bessie nie generuje żadnych sygnałów, każąc cierpliwie czekać, aż na szeroki rynek powrócą wzrosty. Chroni to nasz portfel przed niepotrzebnymi stratami, a naszą głowę przed niepotrzebnym stresem.

W badanym okresie (ponad 10 lat) średnia roczna stopa zwrotu wynosiła od 10% do nawet 30%, w zależności od dopuszczalnych obsunięć kapitału związanych m.in. z szerokością stosowanego stop-loss’a oraz ilością spółek znajdujących się w portfelu.

Ten wynik jest wypadkową szybkiego cięcia strat oraz trzymania zysków. Strategię należy stosować w długim terminie, to znaczy przez okres co najmniej kilku lat. Pomimo, że w badanym przez nas okresie strategia przynosiła zyski – nie oznacza to, że tak będzie w przyszłości.

Prezentowany portfel prowadzimy aby udowodnić, że w długim terminie można regularnie i nieprzypadkowo zarabiać na giełdzie. Potrzebujesz do tego sprawdzonego systemu, planu transakcyjnego oraz dyscypliny i konsekwencji w stosowaniu się do zasad wynikających z tego planu.

Przygotuj własny plan transakcyjny

Jednocześnie przestrzegamy przed bezmyślnym kopiowaniem ruchów czy wybiórczym stosowaniem sygnałów. Zachęcamy Cię gorąco do samodzielnego przeprowadzenia backtest’ów i sprawdzenia na historycznych danych prezentowanych przez nas wyników.

Pamiętaj, że to Ty sam podejmujesz decyzje inwestycyjne i ponosisz za nie odpowiedzialność! Nigdy nie wierz internetowym guru (nawet nam!), zanim zdecydujesz się wyłożyć prawdziwe pieniądze na giełdę. Zawsze wszystko skrupulatnie sprawdzaj i zanim otworzysz jakąkolwiek pozycję na giełdzie – przygotuj wcześniej plan transakcyjny i stosuj się do zasad money management.

Portfel akcyjny LIVE dla subskrybentów newslettera

 Od stycznia 2022 nastąpiła zmiana, jak chodzi o kwestię publikacji sygnałów transakcyjnych ze strategii mechanicznej Oszczędzaj na giełdzieSą one dostępne tylko dla subskrybentów naszego newslettera i wysyłane mailowo. Dodatkowo subskrybenci otrzymują dostęp do naszego portfela akcyjnego LIVE. Na blogu będziemy publikować co jakiś czas otwarte dla wszystkich podsumowania.

WIG na ATH

W ostatni piątek Warszawski Indeks Giełdowy (czyli w skrócie popularny WIG) ustanowił dwa nowe rekordy. W ciągu dnia handlu jego

Czytaj więcej »

Kruk wzbił się wysoko

Za nami kolejny mocny tydzień na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Strategia mechaniczna wygenerowała aż 9 sygnałów kupna. Poniższe spółki wybiły

Czytaj więcej »
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii Sky is the limit i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały transakcyjne w czasie rzeczywistym

Cotygodniowe sygnały transakcyjne i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 100% stopa zwrotu w 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.