Sygnały transakcyjne

Inter Cars wrzuca piąty bieg

Inter Cars to największy sprzedawca w Polsce części samochodowych oraz opon letnich i zimowych. Oferta obejmuje ponad 2 miliony (!) części do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych, a także specjalistyczne wyposażenie warsztatowe (urządzenia do obsługi i naprawy samochodów).

Po czwartkowym raporcie kwartalnym kurs Inter Cars (symbol: CAR) wystrzelił w górę otwierając się dużą luką na zwiększonym wolumenie, dynamicznie wybijając się z konsolidacji i przy okazji ustanawiając nowe ATH.

Intercars – wykres dzienny:

Spółkę wyłapały oba nasze skanery – zarówno skaner ATH

…jak i skaner strategii mechanicznej.

Mocny sektor bankowy

Oprócz Inter Cars warto zwrócić uwagę na banki, które ostatnio zachowują się bardzo mocno. Już miesiąc temu padły pierwsze sygnały kupna na bankach – fragment wpisu z naszego bloga z 18 kwietnia:

Gdzie jest teraz kurs Pekao?

Na koniec tego tygodnia strategia mechaniczna wytypowała do zakupu między innymi Alior Bank (symbol: ALR) oraz Santander Bank Polska (symbol: SPL), jednak pierwszeństwo przyznała Inter Cars. Na wykresie tygodniowym uformowała się duża wzrostowa świeca, ale z górnym cieniem…

Zobaczymy, czy po wrzuceniu piątego biegu nie przyjdzie gwałtowne hamowanie, po tym jak zgodnie ze znanym giełdowym powiedzeniem, zacznie się sprzedaż faktów (przypominamy, że wystrzał nastąpił po kapitalnych wynikach opublikowanych w raporcie kwartalnym). W razie gdyby kurs nie poszedł w przewidywanym kierunku – zlecenie stop-loss przypilnuje, aby nie nastąpił zbyt duży ubytek na kapitale. Jak będzie – czas pokaże a życie oceni… 🙂

W portfelu robi się akurat jedno wolne miejsce, bo na Asbis padł sygnał sprzedaży:

Tym samym, powtórne wejście w longi na Asbis przyniosło niewielką stratę (a właściwie przyniesie, bo sprzedaż Asbis dopiero nastąpi w przyszłym tygodniu). Być może kurs pójdzie jeszcze w górę – ponieważ nie znamy przyszłości, podejmując decyzje na żywym rynku kierujemy się obiektywnymi, przebadanymi wcześniej kryteriami i zasadami, a nie życzeniowym myśleniem. Dlatego rozstajemy się z akcjami Asbisu i szukamy kolejnych okazji.

Wracając do portfela akcyjnego – aktualne wyniki po piątkowych zamknięciach (tzn. z 21 maja 2021 r.) przedstawiają się następująco:

Bez zmian w portfelu New Connect – cały czas jest w nim tylko jedna spółka (SFD), resztę stanowi gotówka. Po ubiegłorocznym wystrzale w tym roku na rynku panuje wyjątkowa cisza.

Portfel amerykański – brak sygnałów kupna

Rosnący rynek w USA przyzwyczaił nas przez ostatnie miesiące do tego, że regularnie co tydzień kolejne spółki wybijały szczyty. W tym tygodniu po raz pierwszy od dłuższego czasu strategia mechaniczna nie wygenerowała sygnałów kupna. Szeroki rynek słabnie, ale póki nie padają sygnały sprzedaży – trzymamy w portfelu kupione wcześniej akcje i czekamy na rozwój wydarzeń.

Bierzemy pod uwagę 3 bazowe scenariusze

…albo wzrośnie, albo spadnie, albo pójdzie bokiem 🙂

Stan portfela amerykańskiego wg zamknięć z piątku 21 maja:

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x