Sygnały transakcyjne

LPP wybija ATH na słabnącym rynku

Zarówno GPW jak i rynki amerykańskie wysyłają sygnały ostrzegawcze – trend wzrostowy słabnie i wzrasta ryzyko korekty. Po raz pierwszy od dłuższego czasu strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie wygenerowała więcej sygnałów sprzedaży niż sygnałów kupna. Szeroki WIG zaliczył drugi spadkowy tydzień z rzędu.

Jedynym jasnym punktem jest gdańska spółka LPP – właściciel takich marek jak Reserved, House, Cropp, Sinsay czy Mohito. Pomimo słabszej kondycji szerokiego rynku ta spółka wybiła w ostatni piątek swoje All-Time-High generując sygnał kupna.

LPP – interwał tygodniowy:

Wydawać by się mogło, że spółce trudno będzie podnieść się po pandemii. Na skutek ograniczeń sprzedaż stacjonarna uległa zmniejszeniu o 30% w mniejszych miejscowościach i nawet o 50-60% w dużych miastach. Sytuację uratował ogromny wzrost sprzedaży on-line. W Polsce sprzedaż internetowa zanotowała 4-5 krotne wzrosty, a stosunek sprzedaży internetowej do sprzedaży w punktach stacjonarnych wyniósł 3:1. Pamiętajmy ponadto, że LPP jest obecne nie tylko w Polsce, ale także w 30 innych krajach.

Problemem w przypadku LPP jest bardzo wysoka cena jednostkowa akcji. Na zamknięciu w ostatni piątek, 18 czerwca, jedna akcja kosztowała niemal 12 000 zł. Dla wielu inwestorów taka cena może stanowić poważne utrudnienie w rozsądnym zarządzaniu swoim portfelem.

A skoro już o portfelu mowa – to portfel GPW jest cały czas w 100% wypełniony akcjami. Póki co nie padły żadne sygnały sprzedaży, więc na LPP nie ma w nim miejsca.

Padł za to sygnał sprzedaży na jedynej spółce z portfela New Connect. W najbliższym tygodniu pożegnamy się z akcjami SFD. Wygląda na to, że transakcja zakończy się stratą.

JPMorgan – ewakuacja z akcji

Rynek amerykański od kilku tygodni wytraca swoją dynamikę. W tym roku strategia mechaniczna zachowuje się na rynkach NYSE i NASDAQ słabiej niż  na GPW, choć zazwyczaj bywało odwrotnie. W tym tygodniu nie padły żadne sygnały kupna, padł za to sygnał sprzedaży na JPMorgan. Chętni do odkupienia znajdą się z pewnością jutro 😉 Reszta akcji zostaje w portfelu. Tak wygląda portfel amerykański wygląda na chwilę obecną:

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tom
tom
2 lat temu
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

XTB Mistrzowie Inwestowania.

W gronie prelegentów, składającym się z najlepszych polskich inwestorów, znalazł się Artur, który opowie o strategii mechanicznej Oszczędzaj na Giełdzie.
Serdecznie zapraszamy!
https://edukacja.xtb.com/mistrzowie-inwestowania

Siedem spotkań od lutego do kwietnia trwających łącznie 13 godzin, mnóstwo trafnych pytań, dziesiątki poddanych pod ocenę i przeanalizowanych na żywo spółek ! Serdecznie dziękujemy za udział ! https://jakoszczedzacnagieldzie.pl/podsumowanie-warsztatow-pro-inwestor/

Więcej...
1
0
Would love your thoughts, please comment.x