Sygnały transakcyjne

Wiosenny wysyp sygnałów kupna

Od jakiegoś czasu nasze portfele akcyjne – GPW i amerykański są wypełnione akcjami. Spółki wybijają kolejne ATH, a kroczący stop pilnuje wypracowanych papierowych zysków. W mijającym tygodniu padło łącznie 15 kolejnych sygnałów kupna – z czego kilka na spółkach, które strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie dobrała do portfela już wcześniej. Przykłady?

Kęty, TIM – portfel GPW

Na GPW padły cztery nowe sygnały kupna:

Ponieważ portfel jest już w 100% wypełniony akcjami – możemy tylko patrzeć jak zachowują jego poszczególne komponenty. A zachowują się wzorowo!

Asbis, o który pisaliśmy już kilka razy urósł od momentu zakupu prawie dwukrotnie! Kęty i TIM – wybiły właśnie nowe szczyty, potwierdzając swoją siłę, a strategia wygenerowała na nich kolejne sygnały kupna. Stalexport – wypłaci bardzo konkretną dywidendę, o stopie ponad 15%. Poniżej oczekiwań spisuje się jak na razie tylko Kruk. Stopa zwrotu z poszczególnych papierów wygląda na chwilę obecną tak:

Warto zwrócić uwagę na Stalexport i kwestię danych, jakimi się posługujemy. Otóż patrząc na dane, które nie są skorygowane o dywidendę – wykres wygląda tak:

Ale jeśli popatrzymy na wykres tego samego papieru, tylko z uwzględnieniem dywidendy – to widzimy, że spółka Stalexport wybiła nowe szczyty!

Stopa zwrotu z uwzględnieniem dywidendy, która zostanie nam wypłacona, kształtuje się zupełnie inaczej!

Więcej informacji na temat danych znajdziecie we wpisie KGHM – czy to szczyt wszech czasów?

Medinice, Suntech – portfel New Connect

Do portfela New Connect dołączą dwie nowe spółki:

Pamiętamy, że ze względu na wysoką zmienność na rynku New Connect gramy mniejszym kapitałem! Dlaczego? Wystarczy popatrzeć na wpis sprzed tygodnia. Pisaliśmy wtedy:

Cóż, jeśli ktoś przespał ten sygnał sprzedaży sprzed tygodnia, to był to bardzo drogi nocleg. Popatrzcie, co wydarzyło się na wykresie w ciągu ostatnich kilku dni:

Dobry timing na giełdzie to podstawa. Kupowanie i sprzedawanie we właściwych momentach w połączeniu z wyższym interwałem (gdzie nie trzeba śledzić codziennie notowań) zapewnia nie tylko spokojny sen ale przede wszystkim systematyczny wzrost wartości portfela w długim okresie.

Hossa na amerykańskich akcjach – portfel USA

Nic dodać, nic ująć – popatrzcie ile nowych sygnałów kupna wygenerowała strategia mechaniczna na rynkach NYSE i NASDAQ:

Podobnie jak w przypadku portfela GPW, także w portfelu amerykańskim kupiliśmy już wcześniej akcje, które teraz potwierdzają swoją siłę wybijając All-Time-High (w skrócie ATH). Są to Alphabet (symbol GOOGL), Starbucks (symbol SBUX) i 3M Company (symbol MMM). Aktualna stopa zwrotu z portfela amerykańskiego:

Ponieważ portfel jest w 100% wypełniony akcjami, musimy powstrzymać chęć nowych zakupów 🙂 W przypadku, gdyby w portfelu było jedno wolne miejsce – strategia mechaniczna dobrałaby do portfela Microsoft (symbol MSFT).

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x