Sygnały transakcyjne

Trade what you see, not what you think

Rozliczenie sygnałów i odnowienie pozycji

Zgodnie ze wskazaniami strategii mechanicznej Oszczędzaj na giełdzie z ubiegłego tygodnia pozbyliśmy się z portfela akcji amerykańskich. Jak się okazuje – nie na długo 😉

Trendy po raz kolejny zakręciły w górę, a rynek jest gotowy do dalszej wspinaczki po ścianie strachu. Nie wiemy jak długo to potrwa i choć wszyscy mówią, że rynek jest ekstremalnie przewartościowany – to póki pociąg jedzie na północ – nie zastanawiamy się, tylko wskakujemy. Zgodnie z zasadą Trade what you see, not what you think – gramy to co widzimy.

Ilość sygnałów kupna na nadchodzący tydzień powinna zadowolić nawet najbardziej wybredne osoby – padło ich łącznie aż 15. Co ciekawe – pojawiły się też pierwsze w tym roku sygnały na New Connect!

Portfel USA

Na początek rozliczenie sygnałów z ubiegłego tygodnia. W portfelu został tylko Google (obecna, właściwa nazwa spółki to Alphabet). Efekt?

Alphabet:

Roku:

Micron Technology:

Penn National Gaming:

Sea Limited:

Strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie wygenerowała aż 10 nowych sygnałów kupna:

Jest więc w czym wybierać 🙂

Do portfela amerykańskiego w przyszłym tygodniu dokupimy:

Penn National Gaming (symbol: PENN)

Sea Limited (symbol: SE)

Snapchat (symbol: SNAP)

Activision Blizzard (symbol: ATVI)

Dlaczego odkupujemy drożej PENN i SE, które ledwie kilka dni temu sprzedaliśmy ze stratą? Odpowiedź znajdziecie w jednym z poprzednich wpisów: Roku strikes back z 22 listopada 2020 r.

Dla leniwych wyjaśnienie poniżej 😉

A jak skończył się tamten listopadowy zakup do droższej cenie? Niech każdy sprawdzi sam scrollując ekran do góry, o rozliczeniu Roku już była mowa w tym wpisie 😉 Podobno historia lubi się powtarzać, ale czy tak będzie tym razem – przyszłość pokaże, a życie oceni 😉

Portfel GPW

Portfel GPW w porównaniu z portfelem amerykańskim przeszedł małą korektę zamiast gruntownego czyszczenia. Dla przypomnienia – zgodnie z sygnałami z ubiegłego tygodnia sprzedaliśmy PGNiG (trade zakończył się wzięciem symbolicznego zysku):

Dokupiliśmy Astartę oraz Intercars:

W portfelu cały czas są Budimex oraz TIM. Aktualny skład i wynik portfela:

Strategia mechaniczna wygenerowała trzy nowe sygnały kupna:

Ponieważ w portfelu mamy tylko jedno miejsce – musimy dokonać wyboru. Będzie nim spółka Asbis (symbol ASB).

Portfel New Connect

Od listopada ubiegłego roku o portfelu New Connect było cicho. Nie dlatego, że o nim zapomnieliśmy, po prostu nie padały żadne nowe sygnały kupna.

To się właśnie zmieniło – strategia mechaniczna wytypowała do kupienia dwie spółki – Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (symbol: BBA) oraz Medinice (symbol: ICE):

Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni?

Jako, że w całej Polsce na przyszły tydzień zapowiadają siarczyste mrozy – zobaczymy jak w takich warunkach i po takiej przerwie poradzą sobie nasze new-connectowe jaskółeczki i jak wysoko polecą. Życzylibyśmy sobie, żeby poleciały do nieba – zgodnie z naszą dewizą Sky is the limit.

Ponieważ jednak myślenie życzeniowe nie jest dobre ani w życiu, ani na giełdzie – dlatego zamiast życzeń, naszych finansowych interesów przypilnuje zlecenie stop-loss.

Dodatkowo po raz kolejny przypominamy, że ze względu na dużą zmienność na New Connect – traktujemy te rynek nieco eksperymentalnie i gramy tam mniejszym kapitałem.

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x