Sygnały transakcyjne

Roku strikes back

Zgodnie z wygenerowanym tydzień temu sygnałem, w poniedziałek 16 listopada sprzedaliśmy akcje Square i Roku. Po tym jak zostaliśmy bez akcji kurs obu spółek wystrzelił w górę 😉

Square:

Roku:

Na Roku odnawiamy pozycję – odkupujemy drożej, po tym jak kurs wybił nowe historyczne szczyty. Poniżej wykres w skali tygodniowej obejmujący pełne dane od początku notowań tej spółki na giełdzie.

Konsekwencja w stosowaniu się do sygnałów systemu to warunek konieczny, żeby zarabiać na giełdzie, pomimo że emocje i logika mogą podpowiadać coś innego. Po co było sprzedawać, żeby teraz przepłacać odkupując drożej?!? Odpowiedź jest zawsze taka sama: z perspektywy czasu łatwo jest oceniać pokazując dołki i szczyty i mówiąc „tu bym kupił, tam był sprzedał”. Tydzień temu nie wiadomo było czy załamanie kursu Roku oznacza początek głębszej korekty. W takiej sytuacji zawsze tniemy straty i chronimy kapitał, który jest podstawowym narzędziem do pracy na rynku.

Poniższa tabela wyjaśnia ten mechanizm. Jeśli stracimy 10% – żeby wyjść na zero mamy do odrobienia stosunkowo niewiele, bo 11%. Przy stracie 20% sytuacja wygląda nieco gorzej – musimy odrobić 25%. Prawdziwe schody zaczynają się dalej – na poziomie 30% i więcej. Przy stracie połowy rachunku musimy go podwoić, żeby wyjść na zero. W praktyce prawie nikt nie jest w stanie tego zrobić, bo zazwyczaj po takiej stracie daje już sobie spokój z giełdą.

Podstawą jest oczywiście zyskowny system transakcyjny. Nasza strategia mechaniczna wygenerowała dwa nowe sygnały kupna:

Podsumowując: w portfelu mamy ciągle Google (GOOGL), Colgate-Palmolive (CL) i United Health (UNH). Jutro dokładamy Micron United (MU) i omawiane Roku (ROKU).

Wyniki stosowanie tej strategii za cały 2020 rok możesz sprawdzić tutaj.

Polska – GPW

Póki co bez zmian, w portfelu tylko gotówka. Jak pokazuje historia – warto w tym przypadku być cierpliwym i konsekwentnym, bo portfel na GPW w tym roku podwoił swoją wartość, w dużej mierze dzięki zaledwie kilku udanym zagraniom w czerwcu i lipcu. Prawdziwym złotym strzałem okazał się być Mercator.

To dowód na to, że na giełdzie trzeba cierpliwie – jak snajper – czekać na okazje. Pełen raport z zawartych transakcji wraz z wynikami znajdziecie tutaj.

Jako ciekawostka – zabrakło 1 grosza (sic!) do wygenerowania sygnału kupna na KGHM. Piątkowa cena zamknięcia wypadła równo z ostatnim historycznie istotnym szczytem:

Warto obserwować też Dino Polska. Do tej pory generowanie sygnałów kupna blokował brak trendu wzrostowego na indeksie, ale to już się zmienia.

Polska – New Connect

Na New Connect brak nowych sygnałów. Warto jednak zwrócić uwagę na The Farm 51, na którym padł sygnał kupna w ubiegłym tygodniu (szczegóły tutaj).

Poniżej wykres sprzed tygodnia:

Kupiliśmy drogo, to prawda. Ale teraz jest już drożej o około 20%…

 

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
3 lat temu

Fajne!

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x