Sygnały transakcyjne

WIG czy S&P500 – kto jest silniejszy?

Na początek mała zagadka – który rynek jest silniejszy?

WIG…?

Czy S&P500…?

Za oceanem zaczyna coraz bardziej straszyć większą korektą, a niektórzy widzą już pęknięcie balona i początek długo wyczekiwanej bessy. Jeśli popatrzymy jednak na wykres w szerszej perspektywie czasowej, to widzimy że spadki z ostatnich tygodni są relatywnie niewielkie.

Nasz WIG, pomimo że też spada – to radzi sobie lepiej niż szeroki rynek amerykański. Kilka tygodni temu zastanawialiśmy się, czy WIG startuje w kosmos.

Rekordowa inflacja (na przestrzeni ostatnich 20 lat, szczegóły tutaj), w połączeniu z rekordowo niskimi stopami procentowymi powinny dać w efekcie nowe rekordy na giełdzie.

Czy tak będzie – czas pokaże. My gramy to co widzimy tu i teraz, zgodnie z planem transakcyjnym.

mBank, Millennium, Santander – sygnały kupna na bankach

Strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie wygenerowała nowe sygnały kupna na GPW. Co ciekawe, wszystkie sygnały kupna padły na bankach, z których jeden (mBank) już mamy w portfelu.

Padł w końcu sygnał sprzedaży na Selvita. W przyszłym tygodniu sprzedajemy akcje, a zwolnione miejsce w portfelu – zajmie… któryś z banków ?

Ale który? Ponieważ akcje mBanku (MBK) już mamy, strategia mechaniczna musiała dokonać wyboru pomiędzy Bankiem Millennium (MIL) a Santander Bank Polska (SPL). Jako spółkę, która wejdzie w przyszłym tygodniu do portfela – wskazała Millennium (MIL).

Dywersyfikacja

Na usta ciśnie się oczywiście pytanie, czy to aby na pewno dobrze? Przecież portfel będzie w ten sposób słabiej zdywersyfikowany

Osobiście nam się to nie podoba. Ale cóż – strategia mechaniczna, jako program komputerowy, nie ma tego typu rozterek. Po prostu na podstawie ściśle zdefiniowanych, obiektywnych kryteriów wybiera co tydzień do portfela najsilniejsze spółki wskazane przez algorytm.

Fakty są takie, że historyczne wyniki bronią tych wyborów. Oczywiście nie jest to gwarancją, że każdy dokonany w ten sposób wybór, sprawdzi się w przyszłości. Niemniej jednak, na podstawie dużej ilości zgromadzonych w ten sposób danych – wiemy, że prawdopodobieństwo w grze giełdowej według wskazań strategii – jest po naszej stronie.

Nie pozostaje więc nic innego, niż konsekwentnie realizować wskazania systemu, będąc oczywiście przygotowanym na zmaterializowanie się negatywnego scenariusza. Na giełdzie, podobnie jak i w sporcie – szczęście sprzyja bynajmniej nie lepszym, ale lepiej przygotowanym.

Portfel USA

Portfel amerykański trochę ucierpiał w mijającym tygodniu. Nie na tyle jednak, żeby padły jakieś sygnały sprzedaży.

Z drugiej strony – strategia mechaniczna wskazuje na tyle istotne osłabnięcie trendu wzrostowego na szerokim rynku amerykańskim, że nie generuje z tego powodu nowych sygnałów kupna.

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

4.5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

XTB Mistrzowie Inwestowania.

W gronie prelegentów, składającym się z najlepszych polskich inwestorów, znalazł się Artur, który opowie o strategii mechanicznej Oszczędzaj na Giełdzie.
Serdecznie zapraszamy!
https://edukacja.xtb.com/mistrzowie-inwestowania

Siedem spotkań od lutego do kwietnia trwających łącznie 13 godzin, mnóstwo trafnych pytań, dziesiątki poddanych pod ocenę i przeanalizowanych na żywo spółek ! Serdecznie dziękujemy za udział ! https://jakoszczedzacnagieldzie.pl/podsumowanie-warsztatow-pro-inwestor/

Więcej...
0
Would love your thoughts, please comment.x