Sygnały transakcyjne

WIG startuje w kosmos?

W USA hossa na całego. Zarówno SPY jak i QQQ (ETFy odwzorowujące zachowanie indeksów S&P500 i Nasdaq-100) co rusz ustanawiają nowe rekordy cenowe. Na koniec sierpnia zameldowały się na ATH, co wyłapały nasze skanery.


Wystarczy więc rzut oka na wykres, żeby stwierdzić, że za oceanem ceny akcji rosną jeszcze lepiej niż ciasto na drożdżach u babci Jasi 😊

Mimo to, z pewnością znajdą się chętni do shortowania, nie zważając że rynek jest w długoterminowym trendzie wzrostowym 😉 Tego długoterminowego obrazu nie zmienia słabszy początek września. Póki nie ma oznak odwrócenia trendu – każda korekta powinna być okazją do kupna.

W tym kontekście ciekawie wygląda wykres naszego WIG-u, który poprawia swoje rekordy z 2007 i 2018 roku. W sytuacji, gdy inflacja jest coraz wyższa a oprocentowanie lokat czy obligacji jest bliskie zeru – oszczędności Polaków płyną na rynek nieruchomości i giełdę.

Czy w Polsce zobaczymy podobną historię, jak w USA, kiedy indeksy po wybiciu szczytów poleciały do nieba…?

Też chcielibyśmy to wiedzieć… 😜

Ponieważ nie znamy przyszłości – gramy to, co widzimy, tu i teraz. A widzimy totalną hossę na rynkach akcji.

Które spółki wyłapane przez nasz skaner ATH w pierwszej kolejności wrzucamy we wrześniu do portfela Sky is the limit?

ING Bank Śląski SA

Jeden z największych polskich banków uniwersalnych, koncentrujący się na rynku detalicznym. Kontrolowany przez holenderską grupę ING będącą konglomeratem instytucji świadczących usługi finansowe w skali światowej. Zasadniczym celem ING Banku Śląskiego, wynikającym z jego strategii, jest rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych.

Bank ma bardzo silny akcjonariat, który można podejrzeć tutaj.

BNP Paribas Bank Polska SA

Kolejny przedstawiciel sektora bankowego, oferujący klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów (m.in. mieszkaniowych oraz konsumenckich), a przedsiębiorstwom (mikro, MŚP i korporacjom) dostarczający rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Klienci mogą także skorzystać z usług doradztwa inwestycyjnego.

Podobnie jak w przypadku ING BSK – tu również widzimy silny akcjonariat.

Oba banki mają bardzo niski udział franków w portfelu.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Oto-banki-z-GPW-najmocniej-obciazone-frankowymi-pozwami-8092920.html

MFO SA

MFO to producent zimnogiętych profili stalowych, który działa na rynku od 2000 r. Spółka produkuje przede wszystkim profile zimnogięte dla wytwórców stolarki okiennej z PCV oraz profile specjalne zimnogięte dla branży konstrukcyjnej, automotive, instalatorskiej i klimatyzacyjnej, a także profile do zabudowy gipsowo-kartonowej.

MFO opiera swoją działalność na sprzedaży wyrobów własnych. Produkcja spółki odbywa się w zakładzie koło Sochaczewa. MFO posiada także własną komórkę projektową, odpowiedzialną za projektowanie i rozwój produktów i technologii produkcyjnych.

Spółka jest beneficjentem trwającej obecnie hossy budowlanej.

Oponeo.pl SA

Przedmiotem działalności Oponeo.pl jest sprzedaż detaliczna części i akcesoriów (głównie opon) do pojazdów samochodowych. Oprócz opon, asortyment sprzedawanych produktów obejmuje także felgi stalowe i aluminiowe oraz akcesoria samochodowe. Portale prowadzone przez spółkę są również źródłem informacji na temat jakości, kondycji, hurtowników i eksploatacji opon samochodowych. Firma to niekwestionowany lider sprzedaży e-commerce w swoim segmencie.

Cyfrowy Polsat SA

Na koniec spółka, o której wspominaliśmy już wcześniej, a obecnie przechodzi korektę. Cyfrowy Polsat jest największym dostawcą zintegrowanych usług multimedialnych w Polsce. Grupa jest liderem na rynku płatnej telewizji oraz jednym z wiodących operatorów telekomunikacyjnych w kraju. Zajmuje także czołową pozycję na rynku prywatnych nadawców telewizyjnych pod względem oglądalności i udziału w rynku reklamy. Spółka oferuje kompleksowe usługi multimedialne takie jak telefonia komórkowa i transmisji danych, dostęp do szerokopasmowego Internetu w technologii 2G/3G oraz LTE, płatną telewizję w technologii satelitarnej, naziemnej oraz internetowej.

Główny akcjonariusz – Zygmunt Solorz – od lat konsekwentnie buduje swoje imperium, realizując wiele przejęć (m.in. Plus GSM, Netia, Interia.pl). O wszystkich akwizycjach możesz przeczytać tutaj.

A pozostałych największych akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu sprawdzisz tutaj.

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

Share on facebook
Share on twitter
3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii Sky is the limit i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały transakcyjne w czasie rzeczywistym

Cotygodniowe sygnały transakcyjne i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 100% stopa zwrotu w 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x