Sygnały transakcyjne

WIG – już po strachu?

Jeśli spojrzeć na wykres WIG w naprawdę długiej perspektywie czasowej to można zobaczyć ciekawe rzeczy. Jak długiej? Na przykład kwartalnej (patrz wykres poniżej). Tegoroczne wybicie ATH było trzecim najsilniejszym w historii podejściem w górę warszawskiego indeksu i drugą, tym razem udaną próbą wybicia szczytów z roku 2007.

A co widać na poniższym wykresie w skali miesięcznej?

Tym, którzy nie są obeznani z niuansami strategii Sky is the limit – podpowiadamy: retest wybitych ostatnio oporów na poziomie wcześniejszych szczytów. Jest to dość powszechne zjawisko, że kurs wraca do wybitego wcześniej oporu, a opór zamienia się we wsparcie. Czy właśnie jesteśmy świadkami takiego właśnie scenariusza…?

Na wykresie w skali tygodniowej widać pierwszą jaskółkę w postaci wzrostowej świecy (czerwona linia to wybite wcześniej opory będące obecnie wsparciem).

Czy tak rzeczywiście będzie – przyszłość pokaże. To na razie tylko hipoteza, a potwierdzeniem jej słuszności będzie wyjście ponad dotychczasowe ATH.

Czy będzie rajd Świętego Mikołaja?

Czy zatem w tym roku inwestorzy będą mieli swojego Mikołaja? Ponieważ nie znamy przyszłości – nie zgadujemy, tylko trzymamy się planu i przetestowanego wcześniej systemu gry. A system – strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie – każe na razie stać z boku. Na GPW nie padły żadne sygnały kupna, ale nie padły też żadne sygnały sprzedaży. W portfelu mamy cały czas 2 spółki – VRG oraz Intercars:

Zgodnie z sygnałami z poprzedniej niedzieli, w tym tygodniu zamknęliśmy pozycje na TIM oraz mBank. Obie spółki ładnie zapracowały i obie transakcje zakończyły się wzięciem zysku.

Trade na TIM – około 70% zysku:

Trade na mBank – około 25% zysku:

Sygnały kupna oraz sygnały sprzedaży, zarówno na TIM jak i mBank publikowaliśmy z wyprzedzeniem na blogu i w newsletterze wysyłanym do subskrybentów, informując o planowanych zakupach. Informacje o TIM były zamieszczone we wpisie, który można sprawdzić tutaj, z kolei sygnał kupna na mBank był zamieszczony w newsletterze, którzy otrzymują nasi subskrybenci.

Tydzień temu, w niedzielę na obu spółkach padły sygnały sprzedaży, na które zwracaliśmy uwagę tutaj.

Insiderzy na Wall Street sprzedali akcje za 69 miliardów USD

Na rynku w Stanach mocno bujało przez ostatnie dni, a piątkowa wyprzedaż przypominała tę sprzed tygodnia w Black Friday. Nastroje na rynku są – delikatnie mówiąc – średnie. Wielu insiderów sprzedało w tym roku swoje akcje, o łącznej wartości – bagatela – 69 miliardów dolarów.

Źródło: CNBC

W CNBC straszą, że to nie koniec – podażowy docisk ma wzrosnąć jeszcze bardziej ze względu na optymalizacje podatkowe i zapowiedzi podatków od niezrealizowanych zysków kapitałowych (sic!). Czy tak rzeczywiście będzie – pożyjemy, zobaczymy ?

Faktem jednak jest, że obiektywne kryteria wskazują na słabość szerokiego rynku. Trend wzrostowy słabnie, w związku z czym strategia mechaniczna nie generuje nowych sygnałów kupna.

W naszym portfelu zostaną cztery spółki. W przyszłym tygodniu zamierzamy sprzedać akcje Saleforce.com (symbol: CRM), na których strategia mechaniczna wygenerowała „sell signal”.

A portfel po ostatnich piątkowych zamknięciach wygląda następująco:

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

Share on facebook
Share on twitter
4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii Sky is the limit i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały transakcyjne w czasie rzeczywistym

Cotygodniowe sygnały transakcyjne i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 100% stopa zwrotu w 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x