Sygnały transakcyjne

Kęty, Kruk, Intercars – kolejne sygnały kupna

W tym tygodniu sygnały kupna padły na spółkach, które:

  • albo pojawiały się już na naszym blogu, ale nie weszły do portfela ze względu na brak miejsca,
  • albo już są w naszym portfelu akcyjnym.

Potwierdza się zatem, że podczas hossy zarówno strategia Sky is the limit jak i bazująca na niej strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie pracują wzorowo. Drogie spółki wraz z upływem czasu stają się coraz droższe. Mając w pamięci zasadę „Kupuj drogo, sprzedawaj jeszcze drożej” popatrzmy, jakie sygnały kupna wygenerowała strategia mechaniczna w tym tygodniu:

Kęty – kolejne ATH

Warto zwrócić uwagę na spółkę Kęty. Oznaki siły wykazywała już kilka miesięcy temu, pod koniec marca. Została wtedy wyłapana przez skaner strategii mechanicznej i trafiła do naszego portfela. Szczegóły we wpisie: Nowe sygnały kupna wraz z nadejściem wiosny, a poniżej screen z tego wpisu.

Wtedy 540 zł za akcję wydawało się ceną kosmicznie drogą. Teraz, po upływie nieco ponad 3 miesięcy, za jedną akcję trzeba zapłacić ponad 160 zł więcej (wzrost o prawie 30%), a trzeba pamiętać, że w międzyczasie została uchwalona dywidenda w wysokości prawie 45 zł na akcję!

Popatrzmy jak to wygląda na wykresie dziennym

…a na wykresie długoterminowym (miesięcznym) widać, że Kęty są w silnym trendzie wzrostowym:

Kruk – teraz jeszcze wyżej

Wpis z 30 maja, kiedy spółka Kruk wygenerowała sygnał kupna, był zatytułowany Kruk wzbił się wysoko. Teraz Kruk leci jeszcze wyżej. Jak wysoko? Mamy nadzieję, że Sky is the limit, a ponieważ w grze na giełdzie trzeba kierować się planem a nie nadzieją – należy zadbać, żeby kroczący stop-loss przypilnował papierowego zysku w razie wystąpienia turbulencji.

Wygląda na to, że na chwilę obecną Kruk dopiero się rozpędza. Przyszłość pokaże, czy warunki pozwolą mu w pełni rozwinąć skrzydła.

Intercars na ATH

Trzeci z sygnałów kupna na GPW padł na spółce Intercars, która podobnie jak Kęty, wybiła kolejne ATH i jest w naszym portfelu akcyjnym. Cały portfel świeci się na zielono za wyjątkiem Selvity, która dołączyła tydzień temu:

Apple, Amazon, Oracle – nowe sygnały kupna w USA

Za oceanem, podobnie jak na GPW, padły 3 sygnały kupna:

O All-Time-High na spółce Amazon (symbol: AMZN) było w Stanach głośno w tym tygodniu. Pisaliśmy o tym więcej w ostatnim wpisie na blogu Hossa na rynkach akcji, w którym pokazywaliśmy jak w praktyce korzystamy z raportów ATH.

Dzięki mocnej sesji w ostatni piątek, swoje ATH wybiło także Apple (symbol AAPL)…

…oraz Oracle:

Ponieważ portfel amerykański jest pełen, nie skorzystamy z wygenerowanych teraz sygnałów kupna. Licząc po cenach zamknięcia z ostatniego piątku, obecna stopa zwrotu z poszczególnych walorów z portfela wygląda następująco:

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x