Sygnały transakcyjne

Czy Mikołaj rozdał już wszystkie prezenty?

Kończący się właśnie wigilijny tydzień nie przyniósł żadnych nowych sygnałów transakcyjnych. O ile na rynku polskim te sygnały pojawiają się rzadziej, o tyle rynek amerykański przyzwyczaił nas, że w ciągu ostatnich 2 miesięcy praktycznie w każdym tygodniu padało kilka sygnałów kupna.

Nie oznacza to, że w portfelu nie zaszły żadne zmiany. Na rynku amerykańskim sprzedaliśmy Uber zgodnie z sygnałem z 20 grudnia:

Niestety ten trade zakończył się stratą. Tak bywa, choć wiele innych spółek, które ze względu na brak miejsca nie trafiły do portfela zachowało się zdecydowanie lepiej. Poniżej zestawienie sygnałów, które padły od dnia, kiedy ostatnie miejsce w portfelu zajął Uber, czyli od 6 grudnia.

Tutaj linki do wpisów:

Mikołaj się rozpędza – 6 grudnia

Pierwszy śnieg – 13 grudnia

Hossa w USA – 20 grudnia

W zestawieniu pominąłem powtórne sygnały. Na przykład 6 grudnia padł ponowny sygnał kupna na Google, podczas gdy te akcje trafiły już wcześniej do portfela (i cały czas w nim są) albo sygnał kupna na PayPal, który padł zarówno 6 grudnia jak i 20 grudnia. Na screenach powyżej są daty piątkowe (po zamknięciu sesji w USA), podczas gdy sygnały publikowaliśmy w niedzielę – stąd różnice w datach.

Na chwilę obecną portfel amerykański wygląda tak:

Polska

Na GPW i New Connect także cisza – nie padły żadne nowe sygnały kupna ani sprzedaży. Zgodnie z sygnałem z ubiegłego tygodnia nasz portfel GPW opuścił Mirbud. Ta transakcja zakończyła się wzięciem zysku:

Aktualny stan portfela GPW:

Portfel New Connect to w 100% gotówka. Ten rynek zachowuje się od kilku tygodni słabiej i strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie nie generuje żadnych nowych sygnałów kupna, pomimo że pojedyncze spółki wybijają szczyty.

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x