Portfel akcyjny LIVE

Portfel GPW – prawie 200% od 1 stycznia 2020 r.

Kończący się tydzień przyniósł nowe maksima na naszej Giełdzie Papierów Wartościowych. WIG po raz kolejny ustanowił nowy rekord. Na wykresie w skali miesięcznej widać, że indeks jest w silnym trendzie wzrostowym.

W takich warunkach gramy tylko i wyłącznie long. Kupujemy najsilniejsze akcje i próbujemy w ten sposób wycisnąć z rynku ile się da. Bez codziennego pocenia się przed wykresami, dokonując analiz raz w tygodniu – w weekend, kiedy rynki śpią.

Portfel akcyjny GPW – stopa zwrotu prawie 200%

Portfel akcyjny prowadzony według wskazań strategii mechanicznej od 1 stycznia do chwili obecnej (a dokładniej licząc otwarte pozycje po cenach zamknięcia z ostatniego piątku) zarobił prawie 200%, podczas gdy WIG w tym czasie urósł “tylko” trochę ponad 25%.

Akcje znajdujące się obecnie w portfelu bardzo ładnie pracują i nie ma żadnych powodów, aby dokonywać w nim jakichkolwiek korekt.

Strategia mechaniczna wygenerowała szereg nowych sygnałów kupna, z czego większość padła na bankach (Alior, ING, Pekao, PKO BP). W naszym portfelu akcyjnym sektor bankowy godnie reprezentują mBank (MBK) i Bank Millennium (MIL). To świeżo otwarte pozycje, które od samego początku ładnie pracują.

W USA w tym roku wyniki są słabsze, pomimo że historycznie strategia pracowała lepiej na rynku amerykańskim. Nie znamy przyszłości i dlatego właśnie dywersyfikujemy portfel dzieląc go na część “polską” i “amerykańską”.

W tym przypadku również nie skorzystamy z nowych sygnałów kupna. Na spółkach, które są w portfelu nie padły sygnały sprzedaży, nie ma więc podstaw do dokonywania zmian. Gdyby w portfelu były wolne miejsca, to jako najsilniejsze spółki strategia mechaniczna dobrałaby Oracle (ORCL), a w dalszej kolejności Netflix (NFLX).

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x