Sygnały transakcyjne

Netflix – jest drogo, czy będzie jeszcze drożej?

W tym roku wyniki portfela akcyjnego w USA prowadzonego według wskazań strategii mechanicznej Oszczędzaj na giełdzie są dużo słabsze niż wyniki portfela na GPW. Taki jest po prostu rynek. Wiele razy podkreślaliśmy, dlaczego tak ważna jest dywersyfikacja. Prowadząc równolegle dwa portfele – polski i amerykański – minimalizujemy ryzyko.

Pomimo, że historycznie to portfel amerykański zachowywał się lepiej niż polski, przynosząc wyższe średnie stopy zwrotu – tak w tym roku to portfel GPW poleciał w kosmos, a amerykański ledwo co oderwał się od ziemi 😉

Niestety zanim zdążył się wzbić, to już nastąpiło mocne ściągnięcie w dół. Wszystko za sprawą Snapchata, którego kurs w ostatni piątek otworzył się dużą luką w dół. W efekcie na wykresie tygodniowym uformowała się duża, brzydka, czarna świeca, a strategia mechaniczna wygenerowała na Snapchacie sygnał sprzedaży.

Aktualny stan portfela amerykańskiego przedstawia się następująco:

Jednocześnie na szerokim rynku rosło wiele spółek, spośród których strategia mechaniczna wyłowiła nowych kandydatów do kupna: Costco (COST), Netflix (NFLX), Home Depot (HD) oraz United Health (UNH).

Netflix na ATH

Do portfela w miejsce Snapchata wejdzie Netflix, o którym na początku października pisaliśmy w jednym z postów na portalu stooq: Czy akcje Netflix są drogie?

W ubiegłym tygodniu Netflix pokazał swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 roku. Przychody popularnej platformy streamingowej osiągnęły 7,48 mld USD (tyle samo oczekiwali analitycy). Liczba nowych abonentów Netflixa na świecie wzrosła o 4,4 mln – wobec oczekiwań na poziomie 3,84 mln nowych abonentów. Jednocześnie spółka poinformowała, że w czwartym kwartale liczba nowych abonentów na całym świecie powinna wynieść 8,5 mln.

Według naszej filozofii pojęcie „drogo” jest na giełdzie pojęciem względnym. Dlatego kupujemy w przyszłym tygodniu najdroższe w historii notowań akcje Netflix, oczekując, że zgodnie z obowiązującym trendem – za jakiś czas będą jeszcze droższe.

Portfel GPW – mocny sektor bankowy

Na naszym rynku trend wzrostowy na spółkach z sektora bankowego zdecydowanie przyspieszył w ciągu ostatnich tygodni. Strategia mechaniczna wygenerowała właśnie sygnał kupna na kolejnym z banków – ING Bank Śląski.

Nasz portfel jest już jednak w 100% wypełniony akcjami. Ponadto mamy już w nim dwa banki, które zresztą bardzo ładnie pracują. Mowa tu oczywiście o mBank oraz Millennium Bank. Dopóki nie padnie sygnał sprzedaży kierunek jest tylko jeden. Sky is the limit!

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

Share on facebook
Share on twitter
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii Sky is the limit i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały transakcyjne w czasie rzeczywistym

Cotygodniowe sygnały transakcyjne i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 100% stopa zwrotu w 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

Czy na rynku jest teraz hossa czy bessa? Czy da się to w jakiś obiektywny sposób zmierzyć...?
Of course, że hossę i bessę da się zmierzyć 😜
Więcej na ten temat dowiesz się z nowego wpisu na blogu:
https://jakoszczedzacnagieldzie.pl/inwestowanie-w-bessie/

Więcej...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x