Sygnały transakcyjne

Jak pracuje strategia mechaniczna?

Kończący się tydzień to nowe maksima na indeksie WIG. Pomimo trzech spadkowych sesji w drugiej połowie tygodnia (środa, czwartek i piątek) – pełna tygodniowa świeca jest wzrostowa. To trzeci wzrostowy tydzień pod rząd i kolejne ATH naszego indeksu.

Nic dziwnego, że strategia mechaniczna znalazła kolejne silne spółki, które mogłyby dojść do portfela akcyjnego, gdyby tylko było w nim miejsce… 😉

W czasie hossy to normalne i jak najbardziej pożądane zachowanie. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem (tj. z trendem wzrostowym) – system nie będzie generował sygnałów sprzedaży i tym samym nie będzie konieczności dokonywania korekt w portfelu. Gdyby jednak portfel nie był pełen – to w pierwszej kolejności z poniższych sygnałów strategia mechaniczna dobrałaby spółkę TIM.

Tak się jednak składa, że TIM jest już w portfelu i podwoił właśnie swoją wartość. Moment zakupu ujawniliśmy publicznie na blogu prawie 7 miesięcy temu w tym wpisie.

Pomimo tak spektakularnych wzrostów spółka technicznie wygląda cały czas bardzo dobrze. Nigdy nie jest tak drogo, żeby nie mogło być jeszcze drożej. Sky is the limit!

Zresztą niemal wszystkie spółki z GPW znajdujące się w portfelu są w silnych trendach wzrostowych i generują ładne papierowe zyski. Obowiązkowo zabezpieczamy je kroczącym stop-lossem w razie wystąpienia gwałtownej korekty na rynku. Pamiętamy, że na giełdzie nie ma pewniaków a pycha jest o krok przed upadkiem.

Sygnały kupna na Bank of America i Godman Sachs

Portfel amerykański zachowuje się w tym roku słabiej. Pomimo to nie zajdą w nim żadne zmiany. Konsekwentnie stosujemy się do zasad, bo to pozwala systematycznie i nieprzypadkowo zarabiać na giełdzie w długim terminie.

Jest to także doskonała ilustracja tego, czym jest dywersyfikacja. Jeśli na GPW zarobimy mniej to z dużym prawdopodobieństwem lepiej wypadnie portfel w USA – i odwrotnie. Bez wątpienia obecny rok należy do naszej giełdy – wyniki mówią same za siebie.

Padły dwa sygnały kupna (oba na bankach).

Nie tak dawno sygnalizowaliśmy taką możliwość w jednym z naszych komentarzy na popularnym serwisie stooq: Sektor finansowy beneficjentem spodziewanych podwyżek stóp procentowych

Na koniec najważniejsze – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o strategii mechanicznej Oszczędzaj na giełdzie – to serdecznie zapraszamy Cię na VI edycję XTB Investing Masterclass. W piątek, 22 października o 16.05 Artur przybliży filary strategii i wyjaśni w jaki sposób automat dokonuje selekcji spółek.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w formule online, a sam udział jest bezpłatny! Wystarczy tylko zarejestrować się wcześniej na stronie konferencji. Nie czekaj i zarejestruj się już teraz!

Serdecznie zapraszamy!

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii mechanicznej i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały ze strategii mechanicznej w czasie rzeczywistym

Dostęp do portfela LIVE i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 440% stopa zwrotu na GPW od stycznia 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

XTB Mistrzowie Inwestowania.

W gronie prelegentów, składającym się z najlepszych polskich inwestorów, znalazł się Artur, który opowie o strategii mechanicznej Oszczędzaj na Giełdzie.
Serdecznie zapraszamy!
https://edukacja.xtb.com/mistrzowie-inwestowania

Siedem spotkań od lutego do kwietnia trwających łącznie 13 godzin, mnóstwo trafnych pytań, dziesiątki poddanych pod ocenę i przeanalizowanych na żywo spółek ! Serdecznie dziękujemy za udział ! https://jakoszczedzacnagieldzie.pl/podsumowanie-warsztatow-pro-inwestor/

Więcej...
0
Would love your thoughts, please comment.x