Sygnały transakcyjne

WIG na ATH

W ostatni piątek Warszawski Indeks Giełdowy (czyli w skrócie popularny WIG) ustanowił dwa nowe rekordy. W ciągu dnia handlu jego maksymalna wartość sięgnęła 68 118,01 punktu, co jest najwyższym poziomem w historii. A na zamknięciu WIG osiągnął wartość 67 947,66 punktu i jest to najwyższe zamknięcie tego indeksu od początku jego obliczania.

Tym samym zostały przebite szczyty z lat 2007 i 2018, co widać na powyższym wykresie z skali rocznej.

Mało kto ogląda wykresy w tak szerokiej perspektywie czasowej, a szkoda. Czasem wystarczy rzut oka na wykres w skali rocznej albo kwartalnej, żeby od razu zorientować się, jakie są długoterminowe trendy.

Kiedy w długim terminie szeroki rynek rośnie, można bezpiecznie budować swój portfel akcyjny. W takich warunkach strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie ma za zadanie wyłowić najsilniejsze spółki na rynku. Stosuje do tego siłę relatywną. Z badań historycznych wynika, że te spółki, które zachowują się stosunkowo lepiej niż inne – z dużym prawdopodobieństwem staną się liderami hossy.

Jakie zatem padły sygnały kupna na nadchodzący tydzień?

Kiedy przyjrzymy się bliżej poszczególnym spółkom, na których padły teraz sygnały kupna – to widać, że oznaki siły wykazywały już wcześniej i ich obecne wzrosty są efektem coraz większej presji popytu. Duży kapitał zaangażował się w zakupy już wiele tygodni temu, a strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie bezbłędnie to wyłapała. Konkrety?

Proszę bardzo. Pierwszy z publikowanych wcześniej sygnałów – Alior Bank. We wpisie z 2 maja możecie znaleźć sygnały kupna zarówno na Alior Bank, jak i Pekao. Gdzie te spółki są dzisiaj?

Alior, Pekao, Intercars – kolejne sygnały kupna

Alior Bank – interwał tygodniowy:

Pekao – interwał tygodniowy:

Popatrzmy na kolejne sygnały. Intercars – ta spółka już pół roku temu była droga. Potem jeszcze droższa. Potem bardzo droga. Teraz znowu wybija ATH i mamy ją w portfelu prowadzonym według zasad strategii mechanicznej. Ostatni sygnał kupna publikowany był we wpisie Intercars wrzuca piąty bieg.

Intercars – interwał tygodniowy:

Ciech, Oponeo, mBank – kursy akcji cały czas rosną

Ciech – kolejna mocna spółka, na której sygnał kupna padł już wcześniej. Konkretnie pod koniec maja, pisaliśmy o tym tutaj. Od tamtej pory drogi Ciech stał się jeszcze droższy. A konkretnie droższy o 14%.

Ciech – interwał tygodniowy:

Jeśli więc masz opory przed kupowaniem drogich spółek, to często patrzysz jak pociąg jedzie bez Ciebie. Drogie spółki są w trendach wzrostowych. A trendy mają to do siebie, że trwają dłużej niż nam się wydaje.

Popatrzmy na Oponeo, na którym też padł teraz sygnał kupna. Nie po raz pierwszy. Po trwającej kilka tygodni konsolidacji kurs wystrzelił do góry. A wcześniej sygnał kupna był publikowany na naszym blogu 11 kwietnia we wpisie Wiosenny wysyp sygnałów kupna.

Oponeo – interwał tygodniowy:

Na deser ostatni z sygnałów – mBank. Podobnie jak poprzednie, padł już wcześniej i był opublikowany w tym wpisie.

Obecny wykres mBank – interwał tygodniowy:

Gdyby portfel akcyjny nie był pełen – to według wskazań strategii mechanicznej dobralibyśmy właśnie mBank. Jest drogo, to prawda. Ale nigdy nie jest tak drogo, żeby nie mogło być jeszcze drożej…

Niewiele zabrakło do wygenerowania sygnału sprzedaży na Stalexport Autostrady. Po tym, jak spółka wypłaciła ponad 15% dywidendę kurs wpadł w wielotygodniową konsolidację, w której cały czas się utrzymuje. Technicznie jednak sygnał sprzedaży nie padł – zgodnie z zasadami trzymamy więc Stalexport (STX) cały czas w portfelu.

Stalexport – interwał dzienny:

Jeśli kurs w najbliższym tygodniu lub dwóch nie ruszy dynamicznie do góry – możemy spodziewać się sygnału sprzedaży. Póki co Stalexport jest cały czas w portfelu, a nominalna raportowana strata po uwzględnieniu wypłaconej dywidendy (0,64 PLN na akcję) zamienia się w niewielki zysk.

Aktualne stopy zwrotu z poszczególnych spółek znajdujących się w portfelu akcyjnym wyglądają następująco:

Facebook, Microsoft czy Charter Communications – na co postawić w USA?

Indeks S&P500 czyli 500 największych spółek amerykańskich także wybił swoje All-Time-High.

Kontrakty na indeks S&P500 – interwał tygodniowy:

Na rynku amerykańskim padły 3 sygnały kupna:

Podobnie jak na GPW, te spółki już wcześniej zachowywały się mocno. Strategia mechaniczna generowała sygnały kupna na Microsoft i Facebook już 11 kwietnia

Obecny wykres Facebook – interwał tygodniowy:

 

Obecny wykres Microsoft – interwał tygodniowy:

Wygląda na to, że zarówno Facebook jak i Microsoft zakończyły już korektę i są gotowe do dalszych wzrostów. Czy tak będzie – czas pokaże.

A do portfela amerykańskiego dołożymy jednak spółkę Charter Communications, która na zamknięcie ostatniego tygodnia wybiła swoje ATH:

Charter według strategii mechanicznej jest najsilniejszą ze spółek, na których padły sygnały kupna w USA – dlatego wybieramy ją do zakupu. Aktualne wyniki spółek z rynku amerykańskiego znajdujących się w naszym portfelu akcyjnym:

Co tydzień publikujemy sygnały transakcyjne – możesz na żywo przekonać się o ich skuteczności. No chyba, że żadne sygnały nie padną – wtedy ich nie opublikujemy ;) Pamiętaj – pieniądze na giełdzie płyną od aktywnych do cierpliwych…

Chcesz zobaczyć jak strategia mechaniczna Oszczędzaj na giełdzie radzi sobie na prawdziwym rynku od stycznia 2020 roku?

Spodobało Ci się? Podziel się tym wpisem w social mediach!

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jak to działa?

Dowiedz się więcej o strategii Sky is the limit i pobierz darmowy przewodnik wraz z historycznymi wynikami za 10 lat wstecz

Sygnały transakcyjne w czasie rzeczywistym

Cotygodniowe sygnały transakcyjne i informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Ponad 100% stopa zwrotu w 2020 roku

Taką stopę zwrotu wygenerowała strategia na GPW. Prześledź krok po kroku listę sygnałów z podaną datą i ceną wejścia i wyjścia.

0
Would love your thoughts, please comment.x